وبلاگ

ویژگی سرویس خواب نوزاد

ویژگی سرویس خواب نوزاد

سرویس خواب نوزاد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

سرویس خواب نوزادی در انواع و ابعاد گسترده‌ای در بازار موجود است. با توجه به لطافت نوزاد در بدو تولد، باید در حین خرید به برخی نکات اساسی توجه شود. از همین رو شما را به منظور راهنمایی بیشتر به مطالعه ادامه مطلب دعوت می‌کنیم.

ویژگی سرویس خواب نوزاد و تخت آن

یکی از مهم‌ترین لوازم در زمان ابتدایی تولد نوزاد تخت آن است. به دلیل اینکه ماه‌های اول سال کودک بیشتر زمان خود را در خواب و در گهواره و یا تختخواب به سر می‌برد، توجه به این موضوع امری اساسی و مهم است. نکاتی که در زمان خرید تخت نوزاد به آن باید توجه شود به شرح زیر است:

  1. سایز و اندازه تخت خواب
  2. ارتفاع و قابلیت تنظیم
  3. پایداری
  4. لوازم تزئیناتی
  5. ست ملحفه و تشک
  6. چرخ‌های متحرک

سایز و اندازه تخت سرویس خواب نوزاد

سایز و اندازه استانداری برای تخت نوزاد به ثبت نرسیده است و باید مطابق با اندازه و سن و سال کوک تخت مد نظر برای او تهیه شود. بهترین توصیه در زمان تهیه تخت این است از کالایی استفاده شود که هم سایز کودک شما باشد. به عنوان مثال یک تختخواب نباید آنقدر بزرگ باشد که کودک در آن غلطت بزند و قدرت بازگشت به حالت اولیه خود را نداشته باشد، یا اینکه آنقدر کوچک و تنگ باشد که فضا برای او مثل یک قفس باشد و قدرت حرکت را از کودک شما بگیرد؛ بنابراین بهترین اندازه یک تخت است که حد وسط و نرمال داشته باشد. از سوی دیگر کودک مدت 9 ماه از عمر خود را در تخت خواب خود به سر می‌برد توجه به مرغوبیت کالا نیز باید مد نظر قرار گرفته شود.

ویژگی سرویس خواب نوزاد و کودک

ارتفاع قابل تنظیم تختخواب سرویس خواب نوزاد

کفی تخت در سرویس خواب نوزاد یکی از مواردی است که اگر قابلیت تغییر ارتفاع داشته باشد برای خانواده‌ها صرفه اقتصادی دارد. در صورتی که این مزیت مشمول تخت باشد نیاز شما به تهیه تخت را تا مدتی مرتفع می‌کند. عموماً در ماه‌های اولیه تولد، کودک بدون هیچ حرکتی به پشت می‌خوابد و از همین رو توصیه می‌شود به منظور برداشتن او و کمتر خم و راست، شدن ارتفاع کفی را به سمت بالا تنظیم کنید. پس از گذشت مدتی تقریبا 3 الی 6 ماه کودک شروع به جنب و جوش در تخت می‌کند و از همین رو توصیه می‌شود ارتفاع تختخواب کاهش پیدا کند. این امر سبب می‌شود تکان‌های تخت کودک شما را در برابر حرکات محافظت کند.

ویژگی سرویس خواب نوزاد و کودک

پایداری تختخواب سرویس خواب

یکی از ویژگی‌های سرویس خواب کودک و نوزاد این است که عموماً به صورت فانتزی ساخته می‌شود. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم در زمان خرید چند نکته توجه کنید. تخت را تکان دهید و پایه‌های زیرین آن را چک کنید. لق زدن تخت یک عیب و نقص برای آن به شمار می‌رود. مورد دوم که باید به آن توجه شود قطعاتی است باعث حرکت تخت می‌شوند. به خوبی نحوه اتصالات بررسی شود، زیرا عدم محکم کاری در بست‌ها سبب می‌شود بعد از مدتی از هم جدا شوند. مورد سوم در مورد ویژگی های سرویس خواب نوزاد ظرفیت و حجمی است که تخت خواب نوزاد قابلیت نگهداری آن را دارد. اکثر تخت‌ها به صورت فانتزی به نوع طراحی شده‌اند و از همین رو ممکن است با گذشت زمان و رشد کودک شما با کوچک‌ترین حرکتی بشکنند.

ویژگی سرویس خواب نوزاد و کودک

تزئینات جانبی تخت سرویس خواب نوزاد

توصیه می‌شود از تختخوابی استفاده شود که لوازم جانبی آن با حداقل ممکن طراحی شده باشند. این لوازم ظاهری گول زننده دارند و تنها به فانتزی بودن بعد داستان توجه می‌کنند. ممکن است هر کدام از قطعات متصل شده به منظور جلوه دادن به تخت در صورت عدم حضور شما در اتاق کودک جدا شده و به فرزندتان آسیب بزند. به همین دلیل در ویژگی های سرویس خواب نوزاد توصیه می‌شود تا حد امکان تختی ساده خریداری شود و از طرفی نیز هزینه زیادی برای آن پرداخت نشود. چرا که با افزایش این وسایل و تزیینات جانبی، قیمت سرویس خواب نوزاد نیز بیشتر می‌شود.

ویژگی سرویس خواب نوزاد و کودک

ویژگی سرویس خواب نوزاد و ملحفه تخت

توصیه می‌شود در زمان خرید سرویس خواب فکر خرید بالشت و لحاف را از سر خود دور کنید. کودک معمولا تا یک سالگی به صورت تخت و بدون بالشت خوابانده می‌شود. همچنین به منظور خرید تشک، باید توجه شود اندازه آن به نحوی تنظیم شود که دست و پای کودک در داخل نردهای گهواره گیر نکند. در نهایت ملافه باید چند رنگ از جنس نخی تهیه شود. جنس‌هایی که ضد آلرژیک هستند، بهترین گزینه انتخابی برای شما به شمار می‌روند.

چرخ های متحرک سرویس خواب نوزاد

تخت نوزاد چرخ دار یکی دیگر از مواردی است که در زمان خرید سرویس خواب نوزاد باید به آن توجه شود. سرویس خواب کودک باید همه تجهیزات لازم به منظور جابجایی را داشته باشد و به همین دلیل است که برخی از آن‌ها با چرخ تولید می‌شوند. بلند کردن و جابجا کردن تخت در دراز مدت به کمر شما آسیب وارد می‌کند و به همین دلیل چرخ‌هایی در پایه‌ها تعبیه شده است که کار جابجایی آن را برای شما آسان کند. توصیه می‌شود در زمانی که کار جابجایی به اتمام رسید، چرخ‌ها را قفل کنید تا تخت خود به خود جابجا نشود.

ویژگی سرویس خواب نوزاد و کودک

حصار متحرک تختخواب سرویس خواب نوزادی

توصیه می‌شود از این گونه تخت‌ها استفاده نشود؛ چرا که برخی اپقات این گونه تخت‌ها بسیار حادثه ساز بوده‌اند. از همین رو توصیه ما به شما این است به منظور ایمنی بیشتر کودکتان در حین خواب، به جای استفاده از حصارهای متحرک از کش‌های ایمنی به منظور ثابت نگه داشتن کودک در ماه‌های اولیه استفاده شود

تخت قابل تغییر در سرویس خواب چیست؟

این گونه تخت‌ها با شرایط اقتصادی امروز بسیار مقرون به صرفه هستند. تخت‌هایی که قابلیت تغییر دارند، از نوزادی تا نوجوانی فرزند شما مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ابتدا با وصل کردن حصار در این گونه تخت‌ها می‌توان آن‌ها را برای نوزاد تا دو سالگی مورد استفاده قرار داد. بعد از گذشت این دوره و برداشتن حصارهای اطراف آن می‌توان به راحتی آن را به تختی برای کودکی تا 8 سال آماده کرد. البته باید کلیه شرایط را در حین خرید این گونه تخت‌ها در نظر داشته باشید. به عنوان مثال متریال اولیه ساخت این گونه تخت‌ها بایستی باکیفیت باشند که در گذر زمان خراب نشود. مورد دوم امری سلیقه‌ای است که ممکن است در دراز مدت تمایل به تعویض آن، با کالایی با شکل و شمایل جدیدتر باشید. از همین رو توصیه می‌شود به این موارد در حین خرید توجه شده و فقط جنبه اقتصادی آن مد نظر قرار داده نشود.

 تخت جدا شونده سرویس خواب نوزاد چیست؟

یک سری از تخت‌های جدا شونده به گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند که در ماه‌های اولیه سال تولد نوزاد نیاز به بلند شدن از تخت خواب خود نداشته باشید. مادر به منظور شیر دهی به کودک شب‌ها نمی‌تواند مدام از تخت خود بلند شده و کودک خود را برای شیر دادن در آغوش بگیرد. به همین منظور تخت‌هایی طراحی شده‌اند که یکی از ردیف‌های آن جدا می‌شود و به راحتی در کنار تخت مادر قرار داده می‌شود. پس از مدتی شما به راحتی می‌توانید آن قسمت را نصب کنید و برای کودک بالای دو سال که نیازی به شیر دهی ندارد مورد استفاده قرار دهید.

 تخت های جدا شونده سرویس خواب نوزاد چیست؟

تخت های مسافرتی سرویس خواب نوزاد چیست؟

تخت‌های مسافرتی یکی از طراحی‌های جدید در نوع خود و در بین سرویس خواب‌های نوزادی به شمار می‌روند. این تخت‌ها قابلیت جدا شوندگی قطعات را به شما می‌دهند. برخی از لوازم جانبی آن از پلاستیک و استیل ساخته و طراحی شده که شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را جابجا کنید. با خرید این تخت از دو جهت برنده هستید؛ هم در منزل تختی برای کودک خود دارید و هم در سفر از نگه داشتن کودک خود آسوده خاطر می‌شوید.

نکات ایمنی در حین خرید تخت سرویس خواب نوزاد

در حین خرید هر چیزی بایستی به استاندارد و اصول ساخت آن توجه شود و سرویس خواب نوزاد نیز از این امر مستثنی نیست. یکی از مهم‌ترین نکات در خرید سرویس خواب نوزاد، حصارهایی هستند که در کنار تخت قرار می‌گیرند. این حصارها نباید به اندازه‌ای باشند که سر کودک شما در آن گیر کند یا در حدی باشد که پای کودک در آن بیفتد. از سوی دیگر لوازم جانبی و پرده‌هایی که به منظور جلوه دادن برای تخت و گهواره استفاده می‌شوند نیز توصیه نمی‌گردد؛ زیرا حادثه‌های رخ داده حاکی از آن هستند که این نوع لوازم جانبی و تزیینی ممکن است به کودک آسی%A